معرفی وبلاگ
با نام و یاد خداو با سلام و درود فرآوان بر کاربران عزیز. در این وبلاگ سعی داریم جازبه های گردشگری مناطق ایران عزیزمان را برای شما معرفی کنیم. البته من چون بیشتربه شهری که دارم در آن زندگی می کنم دسترسی دارم بیشتر مناطق شهر خودم را معرفی میکنم. با ارائه نظراتتان ما را شاد کنید
دسته
دوستان گردشگر ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 80889
تعداد نوشته ها : 76
تعداد نظرات : 12
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
غار امجك - استان مركزي

 

غار امجك در ارتفاعات كوه امجك و در فاصله 63 كيلومتري شمال غربي تفرش در استان مركزي قرار دارد
در زير اين كوه چشمه‌اي قرار دارد كه از سقف كوه مي‌چكد و به دليل اينكه جنس سنگ آهكي مي‌باشد بر اثر گذشت زمان دو استلاكميت (قنديل) به وجود آمده كه از سقف كوه آويزان است.

غار امجك در ارتفاع 1900 متري از سطح دريا بر فراز دره سلطان امجك قرار گرفته است. ورودي آن ديواره‌اي به طول 12 متر دارد كه براي ورود به آن بايد به كمك ابزار از اين ديواره گذشت.

در آنجا نردباني به طول ده متر ساخته شده و پس از فرود منطقه استلاگيت‌ها و استلاكميت‌ها قرار دارد كه به علت اينكه تاكنون كسي به آن دسترسي پيدا نكرده بكر و دست نخورده باقي مانده و پايين‌تر از آن دهليزي با حوض پر آب ديده مي‌شود.

2 ديواره به ارتفاع 7 متر و ديگري به ارتفاع 2 متر در مسير غار نوردان قرار دارد و در انتهاي راهروئي با مجموعه بسيار زيبايي از گل‌فشنگ‌هاي سقف و ديوار، غارنوردان را به انتهاي غار كه زيستگاه خفاشان است هدايت مي‌كند.

امجك در زبان تركي يعني پستان و وجه تسميه آن از اين قرار است غار امجك در ارتفاعات كوه امجك قرار دارد. در زير اين كوه چشمه‌اي قرار دارد كه از سقف كوه مي‌چكد و به دليل اينكه جنس سنگ آهكي مي‌باشد بر اثر گذشت زمان دو استلاكميت (قنديل) به وجود آمده كه از سقف كوه آويزان است و مانند پستان مي‌باشد كه نام آن كوه را به واسطه اين دو قنديل نامگذاري كرده اند.1390/8/16 4 بعد از ظهر

اسلایدر

همه محبوب کردن فقط تو مونی ها :
X