معرفی وبلاگ
با نام و یاد خداو با سلام و درود فرآوان بر کاربران عزیز. در این وبلاگ سعی داریم جازبه های گردشگری مناطق ایران عزیزمان را برای شما معرفی کنیم. البته من چون بیشتربه شهری که دارم در آن زندگی می کنم دسترسی دارم بیشتر مناطق شهر خودم را معرفی میکنم. با ارائه نظراتتان ما را شاد کنید
دسته
دوستان گردشگر ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 80919
تعداد نوشته ها : 76
تعداد نظرات : 12
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 غار زينه گان (غار بهشت): غار شگفت انگيز زينه گان در ۵ كيلومتري جنوب شرق شهر صالح آباد و در فاصله ۵۲ كيلومتري شهر ايلام قرار دارد. اين غار روباز كه بيش از يك كيلومتر طول دارد، داراي آب فراوان، دهليزهاي آبگير، قنديل هاي متعدد و آبچك هاي طبيعي و بسيار جالب مي باشد. هواي داخل غار بسيار سرد و مطبوع است. در حالي كه در منطقه صالح آباد در تابستان حدود بيش از ۴۸ درجه گرما دارد، اختلاف هواي بيرون غار با درون آن تقريباً ۵۰ درجه مي باشد و به همين دليل با آن " غار بهشت" گفته مي شود. سرخس ها، جلبك ها، گل ها و گياهان خودروي داخل غار، رنگ سنگ ها، پيچ و خم هاي داخل غار، لب هاي بهم دوخته قسمتهايي از سقف غار همه و همه حكايت از شگفتي هاي طبيعت استان ايلام دارد. اين غار يكي از جاذبه هاي مهم توريستي استان ايلام مي باشد.

 غار خفاش: اين غار در سه كيلومتري شمال شرقي شهر دهلران در دامنه كوهي مشرف به دره و چشمه هاي آب گرم دهلران واقع شده است. طول غار ۱۵۵ كتر، عرض آن ۳۰ متر و ارتفاع آن از سقف با كف ۵۰ متر مي باشد. دهليزهاي وسيعي در اين غار وجود دارد كه عمق بعضي قسمتهاي آن به ۴۰۰ متر مي رسد.

اين غار به علت زندگي بيش از ۲۰۰۰۰ خفاش در داخل آن به " غار خفاش" معروف مي باشد. خفاش هاي آن از نوع دم دار و بزرگ هستند. اين غار يكي از غارهاي تاريخي عصر غارنشيني است كه بعدها به زيستگاه خفاش ها تبديل شده است.

موضوع مورد توجه در اين غار وجود توده عظيم و ضخيم فضله خفاش در كف غار است كه طي هزاران سال پديد آمده است و كشاورزان از آن براي تقويت زمين هاي زراعي استفاده مي كنند. اين غار در فهرست آثار ملي ثبت شده  و مورد حفاظت و مراقبت است.

1390/7/26 2 بعد از ظهر

اسلایدر

همه محبوب کردن فقط تو مونی ها :
X