معرفی وبلاگ
با نام و یاد خداو با سلام و درود فرآوان بر کاربران عزیز. در این وبلاگ سعی داریم جازبه های گردشگری مناطق ایران عزیزمان را برای شما معرفی کنیم. البته من چون بیشتربه شهری که دارم در آن زندگی می کنم دسترسی دارم بیشتر مناطق شهر خودم را معرفی میکنم. با ارائه نظراتتان ما را شاد کنید
دسته
دوستان گردشگر ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 80899
تعداد نوشته ها : 76
تعداد نظرات : 12
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
اين شهرستان مركز استان كرمان مي باشد و در طول جغرافيايي 57/05 و عرض 30/17 درجه مي باشد و در ارتفاع 1755 متري از دريا قرار دارد بناي اين شهر به اردشير بابكاه در قرن سوم ميلادي نسبت داده شده . آب و هواي شهر كرمان نسبتاً معتدل و معدل بارش ساليانه آن 135 ميليمتر است اختلاف دما در شب و روز و همچنين در فصول مختلف در اين شهرستان زياد است و متوسط درجه حرارت سالانه 15/5 مي باشد . فاصله اين شهر كه در مسير راه تهران به زاهدان قرار گرفته تا تهران 1038 كيلومتر است جلگه هاي حاصلخيز و وسيع باعث رونق كشاورزي گرديده است استخراج معادن مس سرچشمه در اطراف كرمان توسعه و احداث كارخانجات صنعتي ، ساخت و مونتاژ اتومبيل ، تأسيس دانشگاه و وجود مراكز اداري و سياسي استان موجب مهاجرت افراد بسياري از نقاط ديگر به اين شهر شده است كرمان از زمانهاي دور از نظر صنايع دستي بخصوص بافت قالي ، پته ، ترمه و شال و ساير محصولات روتختي ، پرده ، روميزي ، رولحافي ، سوزني و بقچه شهرت داشته و استفاده از رنگهاي گياهي به مرغوبيت قالي كرمان معروفيت بخشيده است صادرات فرش و محصولات متنوع صنعتي كرمان به رونق اقتصادي اين استان كمك شاياني نموده است خراطي ، گيوه دوزي از جمله صنايع دستي ديگر كرمان و ساخت كارد و چاقو و آباژور نيز از ديگر صنايع فلزي آن به حساب مي آيد .

مناطق ديدني شهرستان كرمان عبارتند از :
مسجد جامع ، موزه صنعتي ، گنبد جبليه ، مجوعه تاريخي گنجعلي خان ، مشتاقيه ( سه گنبد ) ، بازار كرمان ، يخدان مؤيدي ، مدرسه ابراهيم خان ، حمام و بازار ابراهيم خان ، كتابخانه ملي ، باغ موزه فرش.

 

دسته ها : کرمان
1390/7/12 11 بعد از ظهر

اسلایدر

همه محبوب کردن فقط تو مونی ها :
X