معرفی وبلاگ
با نام و یاد خداو با سلام و درود فرآوان بر کاربران عزیز. در این وبلاگ سعی داریم جازبه های گردشگری مناطق ایران عزیزمان را برای شما معرفی کنیم. البته من چون بیشتربه شهری که دارم در آن زندگی می کنم دسترسی دارم بیشتر مناطق شهر خودم را معرفی میکنم. با ارائه نظراتتان ما را شاد کنید
دسته
دوستان گردشگر ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 80893
تعداد نوشته ها : 76
تعداد نظرات : 12
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

كهن شهر قزوين كه در دشت گسترده اي با ده هزار سال پيشينه سكونت و يكجا نشيني بنا شده ، آثار برجسته اي از هزاره هاي دور در خود جاي داده است.
اين شهر در روزگار صفويان جايگاه ويژه اي را با اعلام پايتختي امپراطوري شيعي، صفوي، بدست آورده است.
توسعه سريع منطقه و تحول چشمگير در حوضه هاي معماري و شهر سازي با شكل گيري مكتبهاي فقهي،هنري ، علمي ، ادبي ، برپايي جنبشهاي فكري - مذهبي گوناگون و رويدادهاي مهم و تأثير گذار سياسي ، قزوين عصر صفوي را كانون توجه وقايع نگاران - سياحان و پژوهشگران فرهنگ و تاريخ ايران قرار داده است .
هم اكنون نيز قزوين كه لقب باب الجنة يا دروازه بهشت را به خود اختصاص داده از مناطق مهم ايران است كه در زمينه هاي تاريخي - طبيعي - اقتصادي فرهنگي صنعتي و گردشگري داراي اهميت زيادي است .
قزوين از جمله مناطق زيباي با فرهنگ و متمدن ايران است ودر 130 كيلومتري شمال غرب تهران قرار دارد . ارتفاع اين شهر از سطح دريا 1800 متر مي باشد و شهري است با آب و هواي سرد و خشك و در دامنه جنوبي رشته كوههاي البرز واقع است و با استان هاي مازندران ، گيلان ، همدان ، زنجان ، مركزي و تهران همسايه است.

رودخانه هاي پر آب قله هاي زيبا و مشهور چشمه هاي آب گرم حيات وحش پوشش گياهي غني و درياچه هاي
چشم نواز اين منطقه در كنار آثار متعدد تاريخي - معماري فرهنگي باستاني و مردمان هنردوست و سخت كوش مجموعه كم نظيري را در اين خطه از كشور ايران بوجود آورده است.
نقاط ديدني شهرستان قزوين عبارتند از :
بارگاه مطهر امام زاده حسين ، بقعه پيغمبريه ، موزه آقا بابا ، دروازه قديم تهران ، عمارت چهل ستون ، آرامگاه حمد الله موستوفي ، مسجد جامع عتيق ، مجموعه تاريخي بازار قزوين ، مسجد النبي ، عمارت كلاه فرنگي

دسته ها : قزوین
1390/7/12 11 بعد از ظهر

اسلایدر

همه محبوب کردن فقط تو مونی ها :
X