معرفی وبلاگ
با نام و یاد خداو با سلام و درود فرآوان بر کاربران عزیز. در این وبلاگ سعی داریم جازبه های گردشگری مناطق ایران عزیزمان را برای شما معرفی کنیم. البته من چون بیشتربه شهری که دارم در آن زندگی می کنم دسترسی دارم بیشتر مناطق شهر خودم را معرفی میکنم. با ارائه نظراتتان ما را شاد کنید
دسته
دوستان گردشگر ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 80918
تعداد نوشته ها : 76
تعداد نظرات : 12
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
تبريز مركز استان آذربايجان شرقي با مساحتي حدود 1200 كيلومتر مربع و جمعيتي بالغ بر 1460000 نفر را دارا است كه از نظر جمعيت چهارمين (پس از تهران،مشهد و اصفهان) و از نظر وسعت سومين شهر ايران است. تبريز از ديرباز تاثير زيادي در زمينه هاي مختلف از جمله سياسي و اقتصادي داشته است. تبريز اولين پايتخت ايران در زمان صفويان و شهر وليعهد نشين دودمان قاجار بود.
با كشفيات اخير در محيط مسجد كبود قدمت تبريز تا 4500 سال برآورد ميشود. در سده چهارم هجري ياقوت حموي تبريز را مشهورترين شهر آذربايجان ميخوانند. زبان مردم تبريز همانند بيشتر شهرهاي نواحي آذربايجان، تركي آذربايجاني است. تبريز به شهر اولين ها معروف است. اولين چاپخانه، اولين خياباني كه در ايران داراي برق شد، اولين پستخانه، اولين خط انتقال پست و ...
سوغاتي ها: آجيل، ريس، نوقا، قورابيه، كفش، فرش دستباف، صنايع دستي، پنير ليقوان و ...
ارتفاع شهر از سطح دريا 1366 متر ميباشد و فاصله اين شهر تا تهران 624 كيلومتر مربع است. اين شهر در گوشه دشت رسوبي همواري با شيب متوسط بسوي درياچه اروميه گسترده شده است و شمال آن كوههاي عون ابن علي ، پله چين بهلول و با باغي و در جنوب آن سلسله جبال سهند قرار دارد. شهر تبريز در مجموع منطقه خوش آب و هوا و سردسيري است و از لطافت ويژه اي برخوردار است.

بناي با شكوه مسجد كبود كه يكي از شاهكارهاي معماري مساجد ايران است. مسجد حجة الاسلام با 54 گنبد آجري آن بر روي چهل ستون سنگي كبود قائم است. مسجد اوچ گوزلي با معماري تحسين برانگيز داخلي امام زاده هاي متعدد، كليسا، از جمله كليساي مريم كه بزرگترين و قديمي ترين كليساي تبريز است. عمارت ها و خانه هاي قديمي از جمله ائل گلي، خانه مشروطيت و كاخ شهرداري، مدرسه ي تاريخي، بازارهاي قديمي، پلها و قبور قديمي از جمله مقبرة الشعرا از مهمترين جاذبه هاي منطقه بشمار ميروند.

دسته ها : تبریز
1390/7/12 11 بعد از ظهر

اسلایدر

همه محبوب کردن فقط تو مونی ها :
X