معرفی وبلاگ
با نام و یاد خداو با سلام و درود فرآوان بر کاربران عزیز. در این وبلاگ سعی داریم جازبه های گردشگری مناطق ایران عزیزمان را برای شما معرفی کنیم. البته من چون بیشتربه شهری که دارم در آن زندگی می کنم دسترسی دارم بیشتر مناطق شهر خودم را معرفی میکنم. با ارائه نظراتتان ما را شاد کنید
دسته
دوستان گردشگر ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 80902
تعداد نوشته ها : 76
تعداد نظرات : 12
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

اروميه مركز استان آذربايجان غربي ايران و همچنين مركز شهرستان اروميه است . اروميه در شمال غربي ايران و در منطقه اي كوهستاني در غرب درياچه اروميه واقع است ، فاصله اين شهر تا تهران 907 كيلومتر مي باشد در دوره رضاشاه پهلوي نام رضائيه بر آن گذاشتند كه تا پايان حكومت پهلوي به اين نام خوانده مي شد ، پس از انقلاب ايران به نام پيشين تغيير نام داد . قدمت آن به 2000 سال پيش ازميلاد مي رسد اين شهر داراي فرودگاه فعال بين المللي است .
اروميه در جلگه گسترده و سرسبزي به درازاي 70 كيلومتر و به پهناي 30 كيلومتر واقع شده كه اطراف آن تا كيلومترها پوشيده از باغات انگور و سيب و كشتزار است . درياچه اروميه در شرق اين شهر قرار دارد . اين شهر به علت آب و هواي معتدل و داشتن مناظر زيبا يكي از شهرهاي گردشگري ايران است . ساكنين شهر اروميه را آذريها – كردها – آشوري ها و ارمني ها تشكيل مي دهند كه اغلب در يك محله كنار هم زندگي مي كنند . مردم اين شهر اكثراً به زبان هاي تركي - آذري - كردي صحبت مي كنند .
نقاط ديدني اروميه عبارتند از:
مسجد جامع - مسجد سردار - بازار اروميه - موزه اروميه - گردشگاه سير - درياچه اروميه - كليساي ننه مريم - ساختمان شهرداري اروميه .

دسته ها : ارومیه
1390/7/12 11 بعد از ظهر

اسلایدر

همه محبوب کردن فقط تو مونی ها :
X