معرفی وبلاگ
با نام و یاد خداو با سلام و درود فرآوان بر کاربران عزیز. در این وبلاگ سعی داریم جازبه های گردشگری مناطق ایران عزیزمان را برای شما معرفی کنیم. البته من چون بیشتربه شهری که دارم در آن زندگی می کنم دسترسی دارم بیشتر مناطق شهر خودم را معرفی میکنم. با ارائه نظراتتان ما را شاد کنید
دسته
دوستان گردشگر ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 80891
تعداد نوشته ها : 76
تعداد نظرات : 12
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

اردبيل شهري است در شمال غربي ايران – ومركز استان اردبيل است . نام اردبيل از دو واژه ايراني ارد ( راستي و حق ) و بيل ( شهر) درست شده است . واژه ارد از واژه باستاني آرتا و بيل از واژه باستاني ويلا گرفته شده است. .نام باستاني شهر اردبيل آرتاويل بوده است . كه بعد از حمله اعراب به ايران در زمان عمر ابن خطاب به اردبيل تغيير نام پيدا كرده است .
شهر اردبيل در ارتفاع 1500 متري از سطح دريا واقع بوده و در فلات اردبيل بين كوه هاي باغرو و سبلان واقع شده است . اردبيل داراي زمستان هاي سرد و تابستان هاي ملايم است . جمعيت اردبيل حدود 500 هزارنفر،زبان مادري آنها تركي آذربايجاني و مذهب اكثر مردم اسلام است. جمعيت مسيحي شهر در 50 سال گذشته شهر را ترك نموده اند .
آرامگاه شيخ صفي الدين اردبيلي ، جمعه مسجد اردبيل از بناهاي تاريخي اين شهر بشمار مي رود . از جاذبه هاي طبيعي اين شهر درياچه زيباي شورابيل در داخل شهر و جنگل فندقلو و شهر توريستي سرعين در نزديكي اين شهر مي باشد . كه در 639 كيلومتري تهران و شرق كوه هاي اتشفشاني سبلان قرار گرفته است . درياچه نير در 48 كيلومتري غرب شهر اردبيل واقع گرديده . در كوه سبلان گونه هاي حيوانات وحشي ديده مي شود از جمله شيروان دارهسي – موعد – هوشنگ ميداني – منطقه حفاظت شده نئور كه محل حيوانات وحشي مثل خرس قهوه اي ، خرس خاكستري ، گرگ ، جغد ، خرگوش و عقاب است . 
 

دسته ها : اردبیل
1390/7/12 3 بعد از ظهر

اسلایدر

همه محبوب کردن فقط تو مونی ها :
X