معرفی وبلاگ
با نام و یاد خداو با سلام و درود فرآوان بر کاربران عزیز. در این وبلاگ سعی داریم جازبه های گردشگری مناطق ایران عزیزمان را برای شما معرفی کنیم. البته من چون بیشتربه شهری که دارم در آن زندگی می کنم دسترسی دارم بیشتر مناطق شهر خودم را معرفی میکنم. با ارائه نظراتتان ما را شاد کنید
دسته
دوستان گردشگر ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 80875
تعداد نوشته ها : 76
تعداد نظرات : 12
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
همدان مركز استان همدان در غرب ايران و در سيصد كيلومتري استان تهران قرار دارد. شهر همدان در دامنه شرقي كوه الوند واقع شده كه يكي از پنج شهر تاريخي- فرهنگي ايران شناخته شده است.
از ويژگيهاي اين شهر نقشه آن ميباشد كه توسط مهندسان آلماني طراحي شده است. اين شهر داراي يك ميدان مركزي وسيع بوده كه 6 خيابان وسيع با زاويه شصت درجه دارد. اين 6 خيابان شعاع هاي يك دايره وسيع بشمار ميروند كه در فواصل مساوي از آنها، بلوارها بصورت رينگهاي اول و دوم آنها را منقطع كرده كه در نوع خود كم نظير است و در ابتداي هر خيابان اصلي دو گنبد نقره اي رنگ به تعداد 12 گنبد بنام هر امام تعبيه شده كه از ديرباز نشانگر مذهبي و شيعه بودن اين شهر ميباشد.
همدان اولين پايتخت نخستين تشكيلات حكومتي در ايران بوده كه در آن دوره، هگمتانه ناميده ميشده است. شهرستان همدان با وسعتي حدود 4118 كيلومتر مربع از خط الراس رشته كوه الوند تا مرزهاي شرقي استان كشيده شده و شرقي ترين نقطه اين شهرستان 49 درجه و 20 دقيقه و غربي ترين آن 48 درجه و 20 دقيقه از نصف النهار گرينويچ فاصله دارد.
مقبره ابن سينا، دانشمند معروف ايراني در اين شهر و در ميداني بهمين نام قرار دارد. اين شهر زمستانهاي بسيار سرد و تابستان معتدل دارد. همدان جايگاه بزرگان و عارفاني چون بديع الزمان، ابوالوفاحافظ، عين القضات همداني و شاعراني چون ميرزاده عشقي، غبار عراقي، مفتون همداني، غمام، صابر و باباطاهر بوده است.
سوغات همدان: سفال و سراميك، چرم و كالاي چرمي، فرش، گليم و جاجيم، انگشت پيچ، سير، سرشيره، قيسي و شيره انگور مي باشد.

دسته ها : همدان
1390/7/12 11 بعد از ظهر

اسلایدر

همه محبوب کردن فقط تو مونی ها :
X