معرفی وبلاگ
با نام و یاد خداو با سلام و درود فرآوان بر کاربران عزیز. در این وبلاگ سعی داریم جازبه های گردشگری مناطق ایران عزیزمان را برای شما معرفی کنیم. البته من چون بیشتربه شهری که دارم در آن زندگی می کنم دسترسی دارم بیشتر مناطق شهر خودم را معرفی میکنم. با ارائه نظراتتان ما را شاد کنید
دسته
دوستان گردشگر ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 80914
تعداد نوشته ها : 76
تعداد نظرات : 12
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

مشهد از شهرهاي شمال شرقي ايران و مركز استان خراسان است. اين شهر با 5/2 ميليون نفر جمعيت دومين شهر پر جمعيت ايران است . وجود آرامگاه امام رضا (ع) هشتمين امام مذهب شيعه در اين شهر، سالانه بيش از 10 ميليون زائر را به اين شهر مي كشاند .
شهر مشهد مركز استان خراسان با مساحت تقريبي 200 كيلومتر مربع در شمال شرقي ايران و در حوضه آبريز كشف رود ، بين رشته كوههاي بينالود و هزار مسجد واقع شده و ارتفاع آن از سطح دريا 980 متر و فاصله آن از تهران 925 كيلومتر است . گرچه تاريخ شكل گيري با عنوان مشهد به آغاز سده سوم هجري ، يعني همزمان با كشته شدن و خاكسپاري امام رضا (ع) در آنجا برمي گردد اما منطقه توس كه مشهد كنوني در آن واقع است تاريخي ديرينه دارد .
صنايع دستي معروف اين شهر عبارتند از: قلاب دوزي ، برگبافي ، سنگ تراشي ، طلا كاري ، مليله دوزي ، قاليبافي ، گليم بافي.
مهم ترين اماكن ديدني مشهد عبارتند از: حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) و مجموعه ي آستان قدس رضوي ، مسجد گوهرشاد ، مدرسه ي پريزاد ، مدرسه ي دودر ، بقعه ي خواجه ربيع ، بقعه ي گنبد سبز، آرامگاه نادر شاه افشار ، مصلاي مشهد و پارك وكيل آباد . سنگ فيروزه ، زعفران ، ادويه و مهر و تسبيح از سوغاتي هاي مشهد مي باشد.

دسته ها : مشهد
1390/7/12 11 بعد از ظهر

اسلایدر

همه محبوب کردن فقط تو مونی ها :
X