معرفی وبلاگ
با نام و یاد خداو با سلام و درود فرآوان بر کاربران عزیز. در این وبلاگ سعی داریم جازبه های گردشگری مناطق ایران عزیزمان را برای شما معرفی کنیم. البته من چون بیشتربه شهری که دارم در آن زندگی می کنم دسترسی دارم بیشتر مناطق شهر خودم را معرفی میکنم. با ارائه نظراتتان ما را شاد کنید
دسته
دوستان گردشگر ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 80907
تعداد نوشته ها : 76
تعداد نظرات : 12
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
بزرگترين شهر و پايتخت ايران با جمعيت 11050000 نفر است و رويهمرفته همه ساختار اداري ايران در تهران متمركز شده است. سطح شهر تهران به 22 منطقه شهرداري تقسيم شده است. نماد شهر تهران برج آزاداي است و هم اكنون برج نمادين ديگري بنام برج ميلاد در تهران در دست ساخت ميباشد.
كلان شهر تهران در پاي رشته كوه البرز قرار دارد. از نظر موقعيت جغرافيايي در پهنه اي بين دو وادي كوه و كوير و در دامنه هاي جنوبي البرز گسترده شده است. از سمت جنوب به كوههاي ري و بي بي شهر بانو و دشت هاي هموار شهريار و ورامين و از شمال بواسطه كوهستان محصور گرديده است. شمس العماره، برج طغرل، كاخ گلستان، صاحب قرانيه، دروازه دولت، بازار تهران، بي بي شهر بانو و ... بخشي از ديدنيهاي تهران هستند كه بازديد از آنها براي عموم آزاد ميباشد.
كوهستانهاي شمالي تهران با بلندترين قله اين كوهستان(توچال با 3933 متر) بر تمام فضاي شهر مشرف است.
از نظر آب و هوايي تهران غير از نواحي كوهستاني شمال كه مرطوب و معتدل است، كلا گرم و خشك ميباشد و حداكثر دماي ثبت شده آن 38/7 و حداقل 7/4- و متوسط ساليانه 18 درجه سانتيگراد بوده و ارتفاع اين شهر از سطح دريا 1100 متر است.

تهران از پيشينه شهري چندان طولاني برخوردار نيست. اين شهر مدتها يكي از روستاهاي كوچك ري بوده و شهر تهران از دوره قاجار و پايتخت آن وسعت گرفته است.
آثار تاريخي و طبيعي شهر تهران: موزه ايران باستان، پارك ملي خيبر و سرخه حصار، موزه جواهرات، بازار تهران، كاخ بهارستان، دركه در شميرانات كه از زيباترين دره هاي ايران ميباشد

دسته ها : تهران
1390/7/12 11 بعد از ظهر

اسلایدر

همه محبوب کردن فقط تو مونی ها :
X