معرفی وبلاگ
با نام و یاد خداو با سلام و درود فرآوان بر کاربران عزیز. در این وبلاگ سعی داریم جازبه های گردشگری مناطق ایران عزیزمان را برای شما معرفی کنیم. البته من چون بیشتربه شهری که دارم در آن زندگی می کنم دسترسی دارم بیشتر مناطق شهر خودم را معرفی میکنم. با ارائه نظراتتان ما را شاد کنید
دسته
دوستان گردشگر ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 80886
تعداد نوشته ها : 76
تعداد نظرات : 12
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
شهر اصفهان مركز استان اصفهان و شهري است در بخش مركزي ايران كه پايتخت چند دودمان از پادشاهان پيشين ايران بويژه صفويان بوده است . اصفهان سومين شهر بزرگ كشور از نظر جمعيت ( پس از تهران و مشهد ) و از شهرهاي تاريخي ايران است . ارتفاع آن 1575 متر از سطح درياست . آب و هواي آن معتدل و داراي فصول منظم است . از فراورده هاي ان مي توان به پنير – تنباكو – غلات – برنج و صيفي جات و از هنرها و صنايع دستي آن به نقره كاري ، برنج كاري و قلم كارسازي ، مينياتورسازي و خاتم كاري اشاره كرد .
اصفهان آكنده از آثارهنري و تاريخي است ، ميدان شاه ( نقش جهان ) ، سي و سه پل ، پل خواجو ، منارجنبان ، مسجد شاه ، گذر چهار باغ عباسي ، سبزه ميدان ، چهلستون و عالي قاپو از معروفترين آنها هستند . شهر اصفهان با تاريخ بسيار كهن و آثار باستاني بي شمار از شهر هاي نمونه جهان است و بنا به گفته آندره مالرو نويسنده و پژوهشگر فرانسوي فقط با دو شهر فلورانس و پكن در دنيا قابل مقايسه اند . آثار تاريخي اصفهان مجموعه اي از بهترين نمونه هاي به جا مانده از سبكهاي گوناگون معماري ايران در طول هزاران سال و بيشتر است و كيفيت اين آثار چنان است كه مي توان گفت بيشتر آثار بزرگ و شاهكارهاي هنر معماري ايران پس از اسلام در اصفهان قرار دارد .
 
از دوره قبل از ايلام چيزي جز بقاياي آتشكده اي در كوه آتشگاه – اكتشافات اندكي در تپه اشرف و همچنين پل شهرستان بجا نمانده است . بيشترين آثار بجا مانده مربوط به دوره اسلامي است ، آثاري از تمامي دوره هاي تاريخي پس از اسلام بجامانده است اما آثارويژه دو دوره باشكوه از تاريخ اصفهان يعني دوره سلجوقي و دوره صفوي برجستگي ويژه اي دارد .

دسته ها : اصفهان
1390/7/12 3 بعد از ظهر

اسلایدر

همه محبوب کردن فقط تو مونی ها :
X