معرفی وبلاگ
با نام و یاد خداو با سلام و درود فرآوان بر کاربران عزیز. در این وبلاگ سعی داریم جازبه های گردشگری مناطق ایران عزیزمان را برای شما معرفی کنیم. البته من چون بیشتربه شهری که دارم در آن زندگی می کنم دسترسی دارم بیشتر مناطق شهر خودم را معرفی میکنم. با ارائه نظراتتان ما را شاد کنید
دسته
دوستان گردشگر ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 80887
تعداد نوشته ها : 76
تعداد نظرات : 12
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

ايران سرزميني با وسعتي بيش از يك ميليون و ششصد هزار كيلومترمربع و تنوع وسيع آب و هوايي و جغرافيايي، شانزدهمين كشور پهناور جهان است.
وجود رشته كوه البرز در شمال و زاگرس در شمال غرب ، كوير مركزي ، خزر ( بزرگترين درياچه دنيا ) در شمال ، قله دماوند (عظيم ترين آتشفشان مخروط كامل) در نزديكي تهران ، غار هاي آبي عليصدر و پرو كه هر كدام در نوع خود بي نظير هستند ، مردابها ، جنگلها و همچنين جزاير زيباي خليج فارس در جنوب مجموعه كم نظيري را فراهم كرده اند كه براي هر سليقه اي بضاعت كافي دارد.
با توجه به موقعيت جغرافيايي و تنوع آب و هوايي ، حيات وحش شگفت آوري نيز در ايران پديد آمده كه جاذبه توريستي بسيار بالايي دارد .
ايران در طي گذر از اعصار و قرون دچار تحولات فراوان بوده و توسط سلسله هاي متعدد قانون گذاري شده است . نكته حيرت آور اين است كه تمام آنچه اتفاق افتاده ، تحت تأثير فرهنگ غني ايراني رنگ و بوي ايراني گرفته است.

از زمان كوچ اولين عشاير چادر نشين به ايران ، تا سلسله هاي پادشاهي پيش و بعد از اسلام ، ايران دچار تحولات گوناگوني شده است، ولي با تمامي اين اوصاف،اين كشور توانسته گنجينه اي از تاريخ را گردآوري كند كه آيينه هنر و معما ريش تجلي مي يابد.
تعامل اقوام مختلف در ايران با حكومت هاي متفاوت (امپراطوري ، پادشاهي ، خلافت ، ملوك الطوايفي ، خان سالاري ، مشروطه و جمهوري) كه برخي حتي از نژادهاي ديگر بوده اند ، به جذابيتهاي گردشگري در ايران مي افزايد.
شهرهايي مانند تهران، شوش، شيراز، اصفهان، يزد و كرمان، برگه هايي روشن از تاريخ و فرهنگ غني ايراني ميباشند.
بناهايي نظير چغازنبيل در شوش ، تخت جمشيد در شيراز ، بيستون در كرمانشاه ، ميدان نقش جهان در اصفهان ، گنبد سلطانيه در زنجان و ساختمان قديم مجلس شوراي اسلامي در تهران زبان گوياي اين مدعا هستند.
 

ايران ، سرزمين تاريخ ، با طبيعت زيبا و تنوع جغرافيايي ، داراي فرهنگي بسيار غني مي باشد.
ايرانيان معناي واقعي " ملت " هستند ، چرا كه از ديرباز اقوام مختلفي در زير چتر يك حكومت در كنار يكديگر زندگي كرده اند. اقوامي از مذاهب گوناگون : مسلمان ، زرتشتي ، مسيحي و حتي هندو ، پس بديهي است كه اين نزديكي و تعامل به تقويت و تعالي فرهنگ آنان نيز كمك كرده است.

از آنجايي كه ايران در موقعيت جغرافيايي خاص و بي نظيري قرار گرفته ، آب و هواي هر ناحيه تأثير خاصي روي منش و روحيه مردم ان ناحيه داشته است ، مهمان نوازي جنوبيها ، مهرباني و صميميت مردمان كوير ، سخت كوشي و سخاوتمندي اهالي شمال و مناطق كوهستاني از اين واقعيت هستند.

نمود عظمت هخامنشيان ، جفاي اسكندر و چنگيز و تيمور ، جلال ساسانيان و تسليم آن به برابري اسلام ، شكوه صفوي و تجدد قاجار در ايران نشانه هايي بي شمار دارند كه ما آنها را مي شنا سيم و نشان كرده ايم .
" ايران كشوري فراموش نشدني ست ، ديدن آن را به همه توصيه مي كنيم. "

دسته ها : ايران سراي من
1390/7/12 3 بعد از ظهر

اسلایدر

همه محبوب کردن فقط تو مونی ها :
X